Pastorácia povolaní na Slovensku

  • Čo mi bolo zverené


    Bože, náš Otec, tvoje stvorenie je úžasné. Z tvojej ruky pochádza všetko stvorené. Aj mňa si povolal k životu, dal si mi životnú úlohu, poverenie, ktoré nemôže naplniť nikto iný. Mám poslanie pre svoj život. Možno toto svoje pozemské poslanie dostatočne a jasne nerozoznávam, raz mi však bude úplne jasné. Nebol som povolaný do života, aby som bol neužitočný a zbytočný. Som ohnivkom dlhej reťaze, mostu medzi ľuďmi a generáciami.
    Pane, Bože, bolo mi zverené to najlepšie: napĺňať tvoje dielo, prinášať pokoj, konať dobro, slúžiť pravde, žiť tvoje slovo, kdekoľvek som, kdekoľvek budem.
    Amen. 

    (Modlitba z Fidži)

Sleduj novinky pastorácie povolaní

Návštevníci našej stránky

Dnes:48
Tento týždeň:374

Práve je tu on-line 71 návštevníkov a nik z nášho tímu.Príprava na štart

22. - 25. októbra 2014 sa zišlo 63 rehoľníkov a rehoľníčok v Starej Lesnej v hoteli Forton, aby spoločne nechali v sebe zapáliť vnútornú iskru Ducha k intenzívnemu prežívaniu Roku zasväteného života spolu s mladými.

Stretnutie organizoval celoslovenský tím Pastorácie povolaní pod vedením otca biskupa Tomáša Gálisa, ktorý svojou prítomnosťou cez rozhovory a slávenie Eucharistie všetkých otcovsky povzbudil. Zúčastnení spoločne prenikli do metodiky katechéz & quot;Čistý rok pre mladých& quot;, pod vedením Paľa Danka, koordinátora prípravy a realizácie celonárodného stretnutia mládeže P15, ktoré sa bude konať v Poprade. S nadšením sa rozhodli realizovať katechézy, ktoré budú aktualizované každý mesiac na tejto stránke

Do práce v skupinách s listom „Radujte sa!“ adresovaného pápežom Františkom zasväteným a tvorby projektu „Radosť – verné áno“, uviedla prítomných sr. Zuzana Šimková, ŠSND v spolupráci s CTPP. Plodným výsledkom tvorivého nasadenia je 10 zaujímavých, metodicky vypracovaných aktivít, zameraných na interaktívne prežívanie Roku zasväteného života spolu s mladými, ktoré od 30. novembra bude možné nájsť na tejto stránke.