Pastorácia povolaní na Slovensku

  • Čo mi bolo zverené


    Bože, náš Otec, tvoje stvorenie je úžasné. Z tvojej ruky pochádza všetko stvorené. Aj mňa si povolal k životu, dal si mi životnú úlohu, poverenie, ktoré nemôže naplniť nikto iný. Mám poslanie pre svoj život. Možno toto svoje pozemské poslanie dostatočne a jasne nerozoznávam, raz mi však bude úplne jasné. Nebol som povolaný do života, aby som bol neužitočný a zbytočný. Som ohnivkom dlhej reťaze, mostu medzi ľuďmi a generáciami.
    Pane, Bože, bolo mi zverené to najlepšie: napĺňať tvoje dielo, prinášať pokoj, konať dobro, slúžiť pravde, žiť tvoje slovo, kdekoľvek som, kdekoľvek budem.
    Amen. 

    (Modlitba z Fidži)

Sleduj novinky pastorácie povolaní

Návštevníci našej stránky

Dnes:2
Tento týždeň:677

Práve je tu on-line 30 návštevníkov a nik z nášho tímu.Mojžiš – Boží priateľ

U redemptoristiek4. – 6. marca 2016 sa v kláštore redemptoristiek uskutočnila duchovná obnova na tému: Mojžiš – Boží priateľ. Zúčastnili sa na nej dve dievčatá. Jedna z nich sa podelila svojou skúsenosťou:

 

Duchovnej obnovy u sestričiek Redemptoristiek som sa zúčastnila prvý krát. Téma Mojžiš „najvernejší Boží služobník“ (Nm 12,7) a „Boží priateľ.“(Ex 33, 11) ma zaujala, ale obnova predčila moje očakávania.

Téma bola podrobne spracovaná, ale veľmi dobre pochopiteľná. Mojžišov krásny príbeh a vzor sa ma dotkol a pomohol mi uvedomiť si hlbšie súvislosti a spojitosti s mojim životom. Ešte nikdy ma Starý zákon tak neočaril ako v podaní sr. Ľudky. Bol to duchovne bohatý, povzbudzujúci a krásne strávený víkend. Pekná izbička, veľmi dobré pohostenie, duchovná atmosféra, neobyčajné miesto, cítila som sa prijatá a milovaná. Asi najlepšia duchovná obnova, na ktorej som doteraz bola. Sestričkám srdečná vďaka a Božie požehnanie.

Monika K.

 

PRIDAŤ SPRÁVU O PASTORÁCII POVOLANÍ