Pastorácia povolaní na Slovensku

Sleduj novinky pastorácie povolaní

Návštevníci našej stránky

Dnes:8
Tento týždeň:666

Práve je tu on-line 15 návštevníkov a nik z nášho tímu.Duchovne si adoptovať mladého človeka hľadajúceho svoje povolanie

 

Prosím vás, bratia, pre nášho Pána Ježiša Krista a pre lásku Ducha, zápaste spolu so mnou v modlitbách za mňa u Boha. - Rim 15,30 -

 

Duchovná adopcia je populárna forma pomoci založená na modlitbovej podpore pre konkrétnych ľudí. V prípade pastorácie povolaní ide o pravidelnú modlitbu za vybraného mladého človeka hľadajúceho svoje povolanie.

Zasvätené osoby a kňazi či diakoni môžu svojou dennou modlitbu Anjel Pána duchovne podporovať svojho zverenca v rámci spoločenstva Angelus. Veriace manželské páry sú v tomto spoločenstve tiež vítané.

Pre ostatných je tu možnosť takzvaného duchovného materstva či otcovstva. Poznáš vo svojom okolí mladého človeka, ktorý premýšľa nad svojou životnou cestou? Ponúkni mu modlitbovú podporu. Obetuj za neho jednu modlitbu denne (môžeš sa inšpirovať našimi modlitbami...) a daj mu možnosť poprosiť ťa o spoločnú modlitbu, keď to bude potrebovať.

Vzťah medzi podporujúcim a hľadajúcim zvyčajne pretrváva aj po nájdení životnej cesty a prináša dobré ovocie do životov obidvoch.

 

Už pomáhaš týmto spôsobom v pastorácii povolaní? Napíš nám svoju skúsenosť...

 

Ďalšie spôsoby, ktorými môžeš ty sám pomôcť mladým objaviť ich povolanie: