Pastorácia povolaní na Slovensku

Sleduj novinky pastorácie povolaní

Návštevníci našej stránky

Dnes:9
Tento týždeň:667

Práve je tu on-line 41 návštevníkov a nik z nášho tímu.Pomáhať koordinátorom na stretnutiach pre mladých

 

Aj teba, verný spolupracovník, prosím, pomáhaj im, veď ony sa so mnou borili za evanjelium... - Flp 4,3 -

 

Dobrovoľníci ochotní pomôcť dobrej veci sú vždy vítaní. Koordinátori pastorácie povolaní tvrdo pracujú na organizovaní podujatí pre mladých hľadajúcich svoju cestu a pri tom sa im často zíde pomocná ruka. Niekto potrebuje pomoc s prípravou priestorov a materiálov, niekto so stravovaním, iný potrebuje finančnú pomoc, ďalší odbornú, a všetci uvítajú pomoc s propagáciou ich podujatia ako aj tvoju podporu v modlitbe.

Je veľa spôsobov, ako sa dá pomáhať koordinátorom.

Keď ťa zaujme nejaká akcia v sekcii Čo sa chystá a rád by si pomohol jej organizátorom, ozvi sa im na tam uvedený kontakt. Vysvetli im, ako by si im mohol pomôcť a aké máš na to predpoklady. Verím, že tvoju iniciatívu prijmú s radosťou.

V prípade, že je tvojmu srdcu blízke nejaké spoločenstvo zasväteného života alebo kňazský seminár a chceš mu pomáhať s pastoráciou povolaní, nájdi si jeho profil medzi cestami duchovných povolaní. Pošli im e-mail alebo zavolaj na ich kontakt a ponúkni im svoj čas a svoje dary.

Ak túžiš pomáhať viacerým koordinátorom pastorácie povolaní s rôznymi podujatiami, napíš nám a my ťa zaradíme do zoznamu našich dobrovoľníkov. Keď bude niekto z koordinátorov potrebovať tvoju pomoc, ozve sa ti. Samozrejme, ide o nezáväzné dobrovoľníctvo - ak ti to nebude práve vyhovovať, môžeš slobodne odmietnuť.

 

Už pomáhaš týmto spôsobom v pastorácii povolaní? Napíš nám svoju skúsenosť...

 

Ďalšie spôsoby, ktorými môžeš ty sám pomôcť mladým objaviť ich povolanie: