Pastorácia povolaní na Slovensku

Sleduj novinky pastorácie povolaní

Návštevníci našej stránky

Dnes:9
Tento týždeň:667

Práve je tu on-line 16 návštevníkov a nik z nášho tímu.Duchovne sprevádzať mladých pri hľadaní ich povolania

 

Sluha povedal mladému Šaulovi: "Hľa v tomto meste je Boží muž. Je to muž vážený... Nože poďme ta, azda nám povie cestu, ktorou máme ísť." - 1Sam 9,6 -

 

Duchovné poradenstvo a duchovné doprevádzanie pre mladých ľudí je dnes vo svete veľmi váženou službou.
Poradenstvo znamená byť k dispozícii tým, čo potrebujú usmerniť na ich ceste objavovania vlastného povolania. Duchovné doprevádzanie však spočíva v dlhodobejšej pomoci vrátane pravidelných rozhovorov a spoločnej modlitby. Obe tieto formy pomoci vyžadujú primerané vzdelanie a skúsenosti.

Ak túžiš takto pomáhať hľadajúcim v tvojej farnosti či dekanáte, alebo pod záštitou tvojho inštitútu, rehole či školy, v prvom rade sa o tom porozprávaj s tvojím kňazom, predstaveným alebo riaditeľom školy. S jeho súhlasom môžeš začať s ponukou tvojej služby mladým - napríklad jednoduchým vyhlásením tejto novinky a vyvesením oznamu na nástenku.

Neustále dopĺňanie svojich vedomostí a zlepšovanie svojich zručností je v tejto oblasti nevyhnutné. Rôzne publikácie, kurzy, prednášky a rady na tému duchovného poradenstva a sprevádzania nájdeš na:

Budeš potrebovať aj dobrý prehľad o možnostiach pre mladých, preto si preštuduj cesty duchovných povolaní na našej stránke. Pomôcť ti tiež môžu naše otázniky a blogy...

 

Potrebuješ pomoc alebo lepšie vysvetlenie? Spýtaj sa nás... 
Už pomáhaš týmto spôsobom v pastorácii povolaní? Napíš nám svoju skúsenosť...

 

Ďalšie spôsoby, ktorými môžeš ty sám pomôcť mladým objaviť ich povolanie: