Pastorácia povolaní na Slovensku

Sestra Hroznata sa modlí za hľadajúcich aj tých, čo im pomáhajú.

Napíš jej a ona ťa zahrnie do svojich modlitieb.ľudovo paulínky

mužská vetva Spoločnosť svätého Pavla

laická vetva Združenie paulínskych spolupracovníkov

 

Túto kongregáciu založil v roku 1915 v Taliansku bl. Jakub Alberione pre hlásanie evanjelia prostredníctvom tlače, rozhlasu, televízie a najúčinnejších masmédií. 

Jej charizmou je teda ohlasovať evanjelium ľuďom dnešnej doby všetkými modernými oznamovacími prostriedkami.

Paulínska spiritualita sa sústredí na tajomstvo Ježiša Krista, tak ako ho vnímal a žil svätý Pavol. Ježiš je ich Učiteľom, Cestou, Pravdou a Životom. Umeniu pozorne počúvať Božie Slovo, zachovávať ho vo svojom srdci a prinášať ho všade a každému sa sestry učia od Panny Márie, Kráľovnej apoštolov.

Podľa možností i potrieb konkrétnej krajiny sa sestry venujú vydavateľskej a kníhkupeckej činnosti, či redakčnej práci v rôznych médiách. Rozhlasové a televízne štúdiá, kníhkupectvá, internetové stránky, sociálne siete i čet – to sú ich kazateľnice.

V súčasnej dobe má rehoľa asi 2500 členiek, ktoré pôsobia v 52 krajinách sveta. Na Slovensku zatiaľ ich komunitu nenájdete – najbližšia je v Prahe.

Formácia, ktorá predchádza zloženiu časných sľubov, trvá približne 5 rokov. Po ďalšom 5 – 6 ročnom období, ktoré je obvykle venované i štúdiu teológie, sestry skladajú doživotné sľuby. Celá formácia prebieha v Českej republike.

 

Kontakt:

Dcéry sv. Pavla
Petrská 9
110 00 Praha 1
Česká republika

00420 - 222 311 206

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

www.paulinky.cz