Pastorácia povolaní na Slovensku


Neviem sa rozhodnúť medzi dvoma spoločenstvami. Pri misijnom sa trochu bojím upadnutia do aktivizmu. Pri tom druhom, ktoré ma oslovilo svojím duchovným zameraním, sa zase bojím, že nebudem môcť veľa pracovať pre druhých. Prosím o radu. M.

Rozhodnutie sa pre tú správnu rehoľu nie je jednoduché, lebo od toho závisí tvoja budúcnosť. A z tvojej núdze je zjavné, ako to sama berieš vážne. Ale Boh dáva znamenia. Môže to byť láska, nadšenie, túžba, radosť, či tešenie sa. Niekedy nám rozum hovorí niečo úplne iné. I sv. Terezka mala nesmierne veľké túžby, ktoré sa na prvý pohľad vôbec, ale vôbec nehodili do karmelu - a predsa jej ich v ňom Boh splnil všetky!
K tejto dôvere ťa chcem povzbudiť. Niekedy sa v ráde práve príchodom novej sestry otvorí nové pole pôsobnosti - podľa jej darov. Alebo sestra vo formácii zistí, že sa jej túžby pretvárajú a nájde v sebe úplne iné dary, aké ešte nepoznala :-). Prakticky ti môžem poradiť toto: Choď na návštevu do oboch spoločenstiev, aby si ich spoznala. Pri tejto skúsenosti sa ti už možno ukáže tá správna cesta.