Pastorácia povolaní na Slovensku

 

páter Ján Macej OFMCap
z Rádu menších bratov kapucínov je pripravený viesť dialóg o povolaní pre spoločnú radosť z jeho objavovania...
Polož mu otázku...

 

sestra Laura Vlčáková SSpS
misionárka z Kongregácie služobníc Ducha Svätého. Pracovala v misii na Filipínach a momentálne je v Ríme zodpovedná za mladé misionárky-novicky z celej Európy.
Polož jej otázku...

 

páter Maroš Dupnák CSsR
je kňaz z rehole redemptoristov grécko-katolíckeho obradu a momentálne pôsobí v Michalovciach.
Polož mu otázku...

 

Sestra Damiana sa modlí za tých, čo hľadajú svoju životnú cestu.

Napíš jej a ona ťa zahrnie do svojich modlitieb.

 

Návštevníci našej stránky

Dnes:6
Tento týždeň:6

Práve je tu on-line 49 návštevníkov a nik z nášho tímu.Jeden kňaz mi poradil, že výber nemám realizovať spôsobom výhody a nevýhody, a to som predtým naozaj robila, lebo neviem ako inak. Ešte som dostala takú radu, byť otvorená voči všetkým možnostiam. Je to správne? I.

Byť otvorená všetkým možnostiam - to je ten správny východiskový bod. Je to rozhodnutie sa úplne dôverovať Bohu, ktorý vie, čo je pre nás najlepšie! Len tento postoj ti dá slobodu. Inak si viazaná buď predstavami alebo i strachom. Skúmanie výhod a nevýhod môže byť veľmi dobrá pomôcka! Ja sama som si dala tri kolónky: Rehoľa, manželstvo, zasvätená laička; a dva stĺpce: Čo vidím, cítim a vnímam na tom z môjho pohľadu a zo skúsenosti s tým, aká som, pozitívne a čo negatívne. Zistila som, že to nie je až tak otázka výhod a nevýhod ako otázka: V ktorom z týchto povolaní môžem najviac uskutočniť moju túžbu slúžiť Bohu a ľuďom? V tomto prípade teda nejde o nejaké sebectvo, o vlastné výhody, ale o  smerovanie toho, čo mi je od Boha dané tam, kde je možné viac milovať.