Pastorácia povolaní na Slovensku

Návštevníci našej stránky

Dnes:27
Tento týždeň:267

Práve je tu on-line 16 návštevníkov a nik z nášho tímu.Kongregácia sestier Najsvätejšieho Spasiteľa

ľudovo sestry spasiteľky

laická vetva: Laické spoločenstvo so sestrami Najsvätejšieho Spasiteľa

Alžbeta Eppingerová z francúzskeho Niederbronnu zakúsila vážnu chorobu, preto súcitila s trpiacimi a vnímala volanie pomôcť im. Ako odpoveď na biedu, hlad a vykorisťovanie založila v roku 1849 novú kongregáciu. Prvé sestry sa starali najmä o chudobných chorých a o opustené deti.

Charizmou sestier je dať zakúsiť Božiu lásku trpiacim ľuďom v ich zápase o pravé oslobodenie a pomôcť im tak objavovať tajomstvo spásy v Ježišovi Kristovi.

Podľa príkladu zakladateľky sestry rozjímajú o Kristovom utrpení, smrti na kríži a zmŕtvychvstaní. V neustálej snahe o svoje obrátenie sa snažia o odstránenie každej formy ľudskej biedy a znovuobjavenie dôstojnosti Božích detí.

Kongregácia vnáša radostné posolstvo do sveta opaterou chorých, starých, chudobných, osamelých a ukrivdených, ďalej výchovou a vzdelávaním detí a mládeže, ako aj katechizáciou vo farnostiach.  

Nájdete ju vo Francúzsku, Portugalsku, Holandsku, Nemecku, Rakúsku, Česku, Maďarsku, v Angole, Namíbii, Kamerune, v Argentíne a v Indii.
Na Slovensku pôsobia sestry v Bratislave, Banskej Bystrici, Smoleniciach, Kysuckom Novom Meste, vo Zvolene a v Trebišove.

Formácia trvá približne osem rokov.

 

Kontakt:

Kongregácia sestier Najsvätejšieho Spasiteľa
Jakubovo nám. 5
811 09 Bratislava

02 - 529 268 17

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

www.spasitelky.sk